Daha iyi bir deneyim için,
Odamax Uygulamasını indirin!

Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü

Yenice Vadi Dogal Yasam Koyu / Natural Life Village, Yenice, 48150 Menteşe/Muğla Muğla / Türkiye

Seçtiğiniz tarihler için müsait oda yok. Lütfen farklı tarihler seçerek tekrar arama yapın.

Tarih Seç

Genel Bilgi

Ula’da çam ve meyve ağaçları ile çevrili bir atmosferde misafirlerini ağırlayan Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, şehir hayatından uzaklaşıp doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenler için tatil alternatifi sunuyor. Doğal güzellikler ile konforu buluşturan tesis, hem otantik hem de nostaljik bir tatil deneyimi için misafirlerini bekliyor.

Akyaka Merkezine 20 KM uzaklıktadır. Muğla’nın o güzelim bayırlarının o güzelim hakiki köylerinin kıvrımlı toprak yolları aşılarak varılıyor Yenice Vadi’ye. Perspektifiniz; serin atmosferi ile vadinin o puslu havası ve ufukta yeşilin ton sür ton hali… Maki, çamlık, zeytinlik ve tarifsiz bir sükunet. Oldukça mest edici! İnsanın içini ısıtan bütün detaylar el işçiliği ile işlenmiş. Arazinin bir ucunda dünya güzeli gerçek bir ağaç ev var. Diğer ucunda kütüklerden yapılmış kulübe tarzında bir zeytin ev var. Bir uçtan taa öbür uca dememizin sebebi; alandaki ağaçların dizilimine göre konumlanmış her şey çünkü:) Taş evlerinde şömine ve doğal taş jakuziler bulunuyor. Yüzülebilir göletin çevresinde iyi bir kitapla kıvrılıp uzanacak bir sürü yer var. Aslında topu topu 10 birimi olan bir tesis. Eski zaman esnaflarının nostaljik dükkanları da ortamın dokusunu derinleştiriyor. Berber, terzi, ayakkabı ustası, el dokuma kanaviçeler...Artizan üreticiler...İhtiyacınız olan her şey burada mevcut. Kent yaşamından elde ettiğiniz alışkanlıklarınızı bırakıp gelmenizde fayda var. Dünyadan kopuk birkaç gün veyahut birkaç ay geçirmek için banko bir yer! Yer: Yenice Vadi Doğal Yaşam Köy Muğla'nın Menteşeye bağlı Yenice Köyün'de yer alır.   Yenice Vadi konsepti, hepimizin bildiği ama dünya gelişip büyüdükçe kaybedilen köy yaşantısının devamlılığı, tatil zamanlarında doya doya bu duyguyu yaşama ve yaşatma paylaştıkça çoğalan bir yaşam olması duygusundan doğmuştur. Vadi, ağaçlarla kaplı, dağlarla çevrili doğal yaşam içerisinde zamana uygun tüm teknolojik ve konforlu imkanlara sahip olan ağaç ev, taş evler, bir kütükten yapılmış kulübe ve taş binada lüks odalar kapsayarak inşa edilmiştir. İnşasında geleneksel yerel malzemeler kullanılarak yapılmış konaklama yerlerimizde her türlü imkanlar mevcuttur. Odak noktamız, çevredeki kırlara mükemmel uyum sağlayan taştan yapılmış butik otelimizde; tüm misafirlerimizin tatillerini huzur ve keyifle dopdolu getirmelerini sağlamaktır. Geleneksel Türk köy yaşamına olabildiğince yakın olabilmek için vadimizde mevsimi uzatmak için bir sera, yumurtalarını topladığınız tavuklar, çiftlik hayatını yaşayabileceğiniz ortam, yürüyüşlerinizi yapacağınız alanlar, doğal tatlı su gölü bulunan eşsiz manzaraya sahiptir. Zamanı yeniden yakalamak ve yenilenmek için burada yapacağınız her tatil size yeniden burada olma isteği doğuracaktır.

Ula’da çam ve meyve ağaçları ile çevrili bir atmosferde misafirlerini ağırlayan Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, şehir hayatından uzaklaşıp doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenler için tatil alternatifi sunuyor. Doğal güzellikler ile konforu buluşturan tesis, hem otantik hem de nostaljik bir tatil deneyimi için misafirlerini bekliyor.
Akyaka Merkezine 20 KM uzaklıktadır. Muğla’nın o güzelim bayırlarının o güzelim hakiki köylerinin kıvrımlı toprak yolları aşılarak varılıyor Yenice Vadi’ye. Perspektifiniz; serin atmosferi ile vadinin o puslu havası ve ufukta yeşilin ton sür ton hali… Maki, çamlık, zeytinlik ve tarifsiz bir sükunet. Oldukça mest edici! İnsanın içini ısıtan bütün detaylar el işçiliği ile işlenmiş. Arazinin bir ucunda dünya güzeli gerçek bir ağaç ev var. Diğer ucunda kütüklerden yapılmış kulübe tarzında bir zeytin ev var. Bir uçtan taa öbür uca dememizin sebebi; alandaki ağaçların dizilimine göre konumlanmış her şey çünkü:) Taş evlerinde şömine ve doğal taş jakuziler bulunuyor. Yüzülebilir göletin çevresinde iyi bir kitapla kıvrılıp uzanacak bir sürü yer var. Aslında topu topu 10 birimi olan bir tesis. Eski zaman esnaflarının nostaljik dükkanları da ortamın dokusunu derinleştiriyor. Berber, terzi, ayakkabı ustası, el dokuma kanaviçeler...Artizan üreticiler...İhtiyacınız olan her şey burada mevcut. Kent yaşamından elde ettiğiniz alışkanlıklarınızı bırakıp gelmenizde fayda var. Dünyadan kopuk birkaç gün veyahut birkaç ay geçirmek için banko bir yer! Yer: Yenice Vadi Doğal Yaşam Köy Muğla'nın Menteşeye bağlı Yenice Köyün'de yer alır.
 
Yenice Vadi konsepti, hepimizin bildiği ama dünya gelişip büyüdükçe kaybedilen köy yaşantısının devamlılığı, tatil zamanlarında doya doya bu duyguyu yaşama ve yaşatma paylaştıkça çoğalan bir yaşam olması duygusundan doğmuştur.
Vadi, ağaçlarla kaplı, dağlarla çevrili doğal yaşam içerisinde zamana uygun tüm teknolojik ve konforlu imkanlara sahip olan ağaç ev, taş evler, bir kütükten yapılmış kulübe ve taş binada lüks odalar kapsayarak inşa edilmiştir.
İnşasında geleneksel yerel malzemeler kullanılarak yapılmış konaklama yerlerimizde her türlü imkanlar mevcuttur.
Odak noktamız, çevredeki kırlara mükemmel uyum sağlayan taştan yapılmış butik otelimizde; tüm misafirlerimizin tatillerini huzur ve keyifle dopdolu getirmelerini sağlamaktır.
Geleneksel Türk köy yaşamına olabildiğince yakın olabilmek için vadimizde mevsimi uzatmak için bir sera, yumurtalarını topladığınız tavuklar, çiftlik hayatını yaşayabileceğiniz ortam, yürüyüşlerinizi yapacağınız alanlar, doğal tatlı su gölü bulunan eşsiz manzaraya sahiptir.
Zamanı yeniden yakalamak ve yenilenmek için burada yapacağınız her tatil size yeniden burada olma isteği doğuracaktır.
Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
Ücretsiz konaklayan misafirlerimiz için ilave yatak hizmeti garantisi verilememektedir.
Otel Koşulları
 • Giriş saati 14:00 - Çıkış saati 11:00
 • Evcil hayvan kabul edilir.
 • Rehber köpek kabul edilir.
 • Ekstra yatak sağlanır.

Çevredekiler

Sueno Dans Akademisi 15.88 km
Milas Tariş Fuar Merkezi 83.1 km

Tarihi Yerler

Stratinokeia Antik Kenti 51.86 km
Muğla Arı Yetiştiriciler Birliği Müzesi 18.36 km

Ulaşım

Muğla Milas Bodrum Havalimanı 93.44 km
OTOGAR 6.2 km
Otel Koşulları
 • Giriş saati 14:00 - Çıkış saati 11:00
 • Evcil hayvan kabul edilir.
 • Rehber köpek kabul edilir.
 • Ekstra yatak sağlanır.

Tesiste Hizmet Verilen Diller

 • İngilizce
 • Türkçe

Geçerli Ödeme Tipleri

 • Mastercard
 • Visa
 • Banka Kartı
 • Electron
 • Nakit

Tesis Olanakları

Canlı Destek Al İletişim Formu
Odamax Fast Support