Çeşme Otelleri

En Ucuz Çeşme Otelleri

Çeşme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

260 km2

Nüfusu

44 bin

Telefon Kodu

0232

En Sakin Sezon

Aralık-Mart

En Yoğun Sezon

Haziran-Eylül

Çeşme Deneyimleri

Çeşme

Çiftlikköy

 

Çeşme şehir merkezine 6 km mesafede olan Çiftlikköy Plajı, rüzgarının bol olması sebebiyle sörf tutkunlarının uğrak yeri olmuştur. Altınkum ve Pırlanta plajlarının bulunduğu Çiftlikköy, taş evleri ve dar sokakları ile ilgi çekiyor.

Çeşme

Alaçatı

 

Rengarenk butikleri, meşhur taş evleri, kendine özgü kafe ve restoranları, begonvil süslü sokakları ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanan Alaçatı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Alaçatı’ya gitmişken damla sakızlı dondurmasını denemeyi unutma.

Çeşme

Paşa Limanı

 

Çeşme’ye yaklaşık 20 km mesafede olan Paşa Limanı, su sporları için oldukça elverişli olup, aynı anda kamp alanlarından tatil sitelerine kadar çeşitli konaklama seçeneklerine sahip. Sahili kum ve çakıl karışık. Çevredeki restoranlarda taze deniz ürünleri ile leziz bir akşam yemeği yiyebilirsin.

Çeşme

Ayayorgi Koyu

 

Çeşme’nin en sevilen beach club’ları Ayayorgi Koyu’nda yer alıyor. Koyda yer alan popüler tesislerde gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, akşam olduğunda da parti eğlencesine ortak olabilirsin.

Çeşme

Ilıca Plajı

 

Uzun bir kumsal alana sahip olan Ilıca Plajı da Çeşme plajları arasında dikkat çekenlerden… Burası dalgalı ve tertemiz denizi ile güzel bir ortam sunuyor.

 

Çeşme

Altınkum Plajı

 

Gidip görmen gereken plajlardan bir diğeri Altınkum Plajı! İsmini altın sarısı kumlarından alan plaj, Çeşme’ye 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Denizi yavaş yavaş derinleştiğinden çocuklu aileler için sıklıkla tercih ediliyor.

 

Çeşme

Pırlanta Koyu

 

Çeşme’ye 10 km uzaklıkta bulunan Pırlanta Koyu, sığ denizi, doğal güzellikleri ve kum plajı ile özellikle yaz aylarında çok ilgi görüyor. Sığ denizi ve sabit rüzgarı ile rüzgar sörfü tutkunlarının da uğrak yeri olduğunu belirtelim.

Çeşme

Delikli Koy

 

Alaçatı kıyılarında yer alan Delikli Koy, turkuaz denizi ve dalgaların aşındırdığı bembeyaz kayalarıyla büyüleyici bir manzara oluşturuyor. Yaz sezonunda yoğun bir nüfusu ağırlayan koy, özgün yüzey yapısı ve jeolojik özellikleri sayesinde İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla jeosit alanı ilan edildi.

 

Çeşme

Sakızlı Koy

 

Çeşme’ye 4 km mesafede bulunan Sakızlı Koy, sessiz, sakin, huzurlu bir plaj arayanlar için oldukça ideal. Berrak denizi ve göz alıcı doğal güzellikleri ile Çeşme’ye yolu düşenlerin görmesi gereken koylardan biri.

 

Çeşme

Tekke Plajı

 

Sakin ve dalgasız bir deniz arayışı olanlara küçük bir koy plajı olan Tekke Plajı’nı tavsiye ederiz. Tertemiz ve sığ denizi ile çocuklu aileler için de ideal olan plajda alışveriş yapabileceğin bir büfe de bulunuyor.

Çeşme

Kocakarı Plajı

 

Dalyanköy’de bulunan Kocakarı Plajı, diğer plajlara göre daha soğuk bir suya sahip. Masmavi denizi ve serin suları ve Çeşme merkezine sadece 4 km’lik mesafesi ile turistlerin sevdiği halk plajlarından biri. Plajın çevresinde yiyecek ve içecek alabileceğin küçük bir işletme de bulunuyor.

 

Çeşme

Boyalık Koyu

 

Çeşme’nin merkezine en yakın sahillerden biri. Önceden çevresinde çok otel bulunmadığı için sadece yazlıkçılar tarafından kullanılan bir koydu. Son yıllarda otel sayısının artmasıyla birlikte berrak denizi ve ince kumu ile Çeşme ziyaretçilerinin uğrak yeri haline geldi.

 

Çeşme

Çeşme Müzesi

 

1965 yılında hizmete açılan Çeşme Müzesi, Çeşme Kalesi içerisinde bulunuyor. Arkeolojik kazılarla bölgeden çıkarılan önemli tarihi kalıntıların sergilendiği müzede Çeşme’nin tarihine doğru yolculuğa çıkacaksın.

Çeşme'de ne yenir ?

<p>Boyoz</p>

Boyoz

<p>Damla Sakızlı Kurabiye</p>

Damla Sakızlı Kurabiye

<p>Kumru Sandviç</p>

Kumru Sandviç

<p>Lokma</p>

Lokma

<p>Atom</p>

Atom

<p>Çeşme Kavunu</p>

Çeşme Kavunu

<p>Kabak Çiçeği Dolması</p>

Kabak Çiçeği Dolması

<p>Girit Ezmesi</p>

Girit Ezmesi

Yılın her döneminde ayrı bir güzelliğe sahip olan Çeşme, İzmir sınırları içinde yer alıyor. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez adreslerinden biri olarak öne çıkıyor. Ege’nin gözdelerinden olan bu tatil beldesi eğlenceli gece hayatının yanı sıra doğal güzellikleri ve birbirinden güzel plajlarıyla da beğenileri hak ediyor.

 

 

Çeşme’de Konaklama

 

 

Çeşme Merkez: Lüks oteller, butik oteller ya da pansiyonlar… Çeşme merkezde konaklama alternatifin oldukça geniş. Merkezde konaklamanın avantajlarından biri de Alaçatı, Ilıca ve Dalyan gibi meşhur bölgelere kolayca ulaşabilecek olman.

 

 

Alaçatı: Çeşme’nin en popüler bölgelerinden biri şüphesiz ki Alaçatı… Çeşme’yi ziyaret edenlerin konaklamak için ilk tercih ettiği yerlerden biri aynı zamanda. Renkli gece hayatı, sevimli kafeleri, dar sokakları ve tarihi evleriyle ilgi çeken Alaçatı’da her bütçeye ve her zevke uygun konaklama seçeneği mevcut.

 

 

Ilıca: Çeşme’de kalınacak yerlerin başında bölgenin en güzel plajına sahip olan Ilıca geliyor. Lüks otellerin yer aldığı bölgede kaplıca turizmi olduğundan termal oteller de hizmet veriyor. Altın sarısı kumları ve berrak denizi ile Ilıca’da unutulmaz bir deniz tatili yapabilirsin.

 

 

Çeşme’nin Tarihi Çeşmeleri

 

 

Maraş Çeşmesi: 1824’te yaptırılan Maraş Çeşmesi, kare planlı ve dört cephelidir. Dört cephesinde kitabe yer alır. Maraş Sokak üzerinde 2032 sokak köşesinde bulunuyor.

 

 

Mehmet Kethuda Çeşmesi: 1738’de yaptırılan Mehmet Kethuda Çeşmesi, kesme taştan yapılmış olup yakın zamanda onarıma girmiş ve yönü değiştirilmiştir. Maraş Çeşmesi’nin karşısında 2009 sokakta, 2015 sokağın köşesinde bulunuyor.

 

 

Kitabesiz Çeşme: Kitabesi olmadığı için kim tarafından yapıldığı bilinmeyen çeşmenin diğer çeşmelerle aynı dönemde yapıldığı anlaşılıyor. Çeşme, Açıkhava tiyatrosu karşısında 2042 sokak ile 2051 sokak köşesinde yer alıyor.

 

 

Memiş İbn-i Ahmet Çeşmesi: 1798’de tek cepheli olarak yaptırılan çeşme, Hacı Memiş suyu şebekesine bağlı. Mehmet Kethuda Çeşmesi ile aynı sokak üzerinde, 2002 sokağın köşesinde bulunuyor. 

 

 

Ahmetoğlu Hacı Memiş Ağa Çeşmesi: 1837 yılında yaptırılan çeşme, restorasyon yapılarak güçlendirilmiştir. Kare planlı ve iki cephesi olup kitabesi günümüze kadar ulaşmıştır. Bağlar Çarşı Caddesi üzerinden 1021 sokağa girince 1008 sokağın köşesinde bulabilirsin.

 

 

Kabadayı Çeşmesi: 1883 yılında yaptırılan çeşme, iki cepheli ve dikdörtgen planlıdır. Küçük mermer aynalar yerleştirilmiştir. Kabadayı sokak üzerine 1043 sokak köşesinde bulunuyor.

 

 

Hafize Rabia Hatun Çeşmesi: 1851’de yaptırılan çeşme, 3 cepheli, dikdörtgen planlı olup kesme taştan yapılmıştır. Maraş sokağı üzerinde Çeşme mezarlığının köşesinde bulunan çeşmenin kitabesi sağlamdır.

 

 

Kaymakam Sadık Bey Çeşmesi: 1886 yılında inşa edilen çeşme, 4 cepheli ve kare planlıdır. Bağlar Çarşı Caddesi girişinde yer alıyor.

 

 

Hacı Salihe Çeşmesi: 1800 yılında inşa edilen tek cepheli bir çeşmedir. Liman girişindeki kavşakta bulunan çeşmenin yapımında kırmızı kum taşı kullanılmıştır.

 

 

Marif-i Dergah-ı Şeyh Yusuf Efendi Çeşmesi: Kitabesi olmadığından ne zaman yapıldığı bilinmeyen çeşme, Bağlar Çarşı Caddesi üzerinde yer alıyor.

 

 

Çeşme Festivalleri

 

 

Alaçatı Ot Festivali: Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Alaçatı Ot Festivali, nisan ayında düzenleniyor. Festival boyunca bölgeye özgü otları yakından tanıyıp, renkli gösterilerle harika bir deneyim yaşayabilirsin.

 

 

Hıdrellez Şenliği: Her yıl 5 Mayıs’ta düzenlenen Hıdrellez Şenliği’nde dans, müzik ve eğlence başrolde! Dileklerin dilendiği, Hıdrellez ateşinin üstünden atlandığı ve müzikler eşliğinde gün boyunca dans edildiği bu festivale mutlaka katılmalısın.

 

 

Ildırı Kültür ve Sanat Festivali: Yörenin kadınlarının el sanatlarının sergilendiği Ildırı Kültür ve Sanat Festivali, ağustos ayında gerçekleştiriliyor. Dileyen ziyaretçiler beğendiği ürünleri satın alabiliyor.

 

 

Çeşme Satranç Turnuvası: Çeşme’nin heyecanlı karşılaşmalara sahne olan satranç turnuvası, tarihi Aya Haralombos Kilisesi’nde düzenleniyor. Haziran ayında başlayan turnuvaya pek çok kişi katılıyor.

 

 

Germiyan Festivali: Ekim ayında düzenlenen festivalde Türkiye’nin ilk slow food köyü olan Germiyan’ın leziz ürünlerini tadabilir veya ürünlerin yapım aşamalarına dahil olabilirsin.

 

 

Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Festivali: Her yıl eylül ayında gerçekleşen festivale dünyaca ünlü sanatçılar katılıyor. Tarihi Aya Haralombos Kilisesi’nde düzenlenen festivali özellikle klasik müzik sevenlerin kaçırmaması gerekiyor. 

 

 

Çeşme’nin Doğal Güzellikleri

 

 

Tanay Tabiat Parkı: Çeşme’nin Alaçatı beldesinde bulunan Tanay Tabiat Parkı, 30.30 hektarlık büyüklüğü ile restoran, büfe ve piknik alanlarına ev sahipliği yapıyor. 1976’da Orman İçi Dinlenme Yeri olarak ilan edilen park, koruma altına alınmış durumda.

 

 

Eşek Adası: Eski adı ile Goni Adası, sevimli eşekleriyle tanınıyor. Sakız Adası yakınlarında bulunan Eşek Adası, kuzey rüzgarlarına kapalı olduğundan su altında ve su üstünde çeşitli su sporları yapılabiliyor. Tertemiz koyları, berrak denizi ve doğal güzellikleri ile Çeşme’de mutlaka uğraman gereken yerlerden biri.

 

 

Çeşme Otel Fiyatları

 

 

Denizi, güneşi, plajları, şifalı suları, eğlenceleri ve adını aldığı çeşmeleri ile İzmir'in incisi Çeşme, Türkiye'nin en popüler tatil rotalarından biri. Çeşme'yi henüz görmediysen çok şey kaybediyorsun. Her yıl çok sayıda turist burayı ziyaret ediyor ve özellikle tatil sezonunda Çeşme nüfusu çoğalıyor. Yani bu yaz Çeşme’de tatil planı yapmak istiyorsan elini çabuk tutmalı ve Çeşme butik otellerini, Çeşme pansiyonlarını, Alaçatı otellerini şimdiden incelemeye başlamalı, yerini geç kalmadan ayırtmalısın.

 

 

Çeşme’de konforlu ve güzel bir ortam sunan çok sayıda tesis var. Her Şey Dahil otellerden butik otellere, pansiyonlardan apart dairelere kadar farklı konseptlere sahip tesisler burada hizmet veriyor. Hayalindeki tatili daha da güzelleştirecek bir yerde kalmak istiyorsan hemen Odamax.com’a gel ve Çeşme Otelleri’ni incelemeye başla. Zevkine ve bütçene uygun tüm tesisleri listeledikten sonra seçimini rahatlıkla yapabilir, Odamax ayrıcalıkları ile yerini ayırtabilirsin. Birbirinden güzel manzaralar ve dolu dolu eğlence Çeşme’de seni bekliyor. Harika bir tatile hazır ol!

 

 

 

Çeşme Bölgeleri

Canlı Destek Al Bizi Ara İletişim Formu
Odamax Fast Support