Ağva Otelleri

En Ucuz Ağva Otelleri

Ağva Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

712 km2

Nüfusu

3000

Telefon Kodu

0216

En Sakin Sezon

Mart-Kasım

En Yoğun Sezon

Aralık-Şubat

Ağva Deneyimleri

Ağva

Ocaklı Kale

 

 

Ağva’ya gitmişken mutlaka görmen gereken yerler arasında Ocaklı Kale geliyor. Cenevizliler’in inşa ettiği ve günümüze kadar ulaşan kale, Şile Kalesi olarak da biliniyor. 12 metre yüksekliğinde olup, denizden herhangi bir saldırı gelebilme ihtimaline karşı gözlem yapabilmek amacıyla yapılmış. Osmanlı döneminde de kullanılan kalenin yapımında beyaz renkli Ahmetli kireç taşları kullanılmış.

Ağva

Kilimli ve Kadırga Koyları

 

 

Ağva’nın doğal güzellikleriyle huzur bulmak isteyenler ise Ağva’ya yalnızca 15 dakika uzaklıktaki Kilimli ve Kadırga Koyları’nı ziyaret etmekle başlayabilir. Hava güzelse piknik yapabilir, bu doğal güzelliklerin eşsiz manzaralarıyla keyifli anlar yaşayabilirsin

Ağva

Şile Deniz Feneri

 

 

Yapımı 1856’da tamamlanan Şile Deniz Feneri, deniz seviyesinden 60 m yükseklikteki kayalıkların üstünde konumlanıyor. 19 metre yüksekliğine sahip olan deniz feneri, dünyanın aktif olan en büyük ikinci feneri olup, Türkiye’nin aktif en büyük feneri konumunda.

Ağva

Kalemköy

 

 

Hititlerden Osmanlılara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan beldenin nostaljik görünümü karşısında büyülenmemek elde değil. Kalemköy’de Romalılardan kalma mezarları ve kiliseleri de görebilirsin. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için mis kokulu meyve ağaçlarıyla bezeli ve yaklaşık 45 hanesi bulunan Kalemköy, ideal bir kaçış noktası!

 

Ağva

Hacılı Köyü

 

 

Küçük dereleri, müthiş doğası ve serinletici şelalesi ile Hacıllı Köyü’nü Ağva’da gezilecek yerler listene mutlaka eklemelisin. Hacıllı Şelalesi kamp alanı kurabileceğin bir bölge olmakla birlikte keyifli vakit geçirmek için birebir.

 

Ağva'da ne yenir ?

<p>Gözleme</p>

Gözleme

<p>Balık</p>

Balık

<p>Mantar</p>

Mantar

<p>Çi Börek</p>

Çi Börek

Canlı Destek Al İletişim Formu
Odamax Fast Support