Şirince Otelleri

Çok Rezerve Edilen Şirince Otelleri

En Ucuz Şirince Otelleri

Şirince Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

712 km2

Nüfusu

530

Telefon Kodu

0232

En Sakin Sezon

Kasım-Nisan

En Yoğun Sezon

Mayıs-Ekim

Şirince Deneyimleri

Şirince

Şirince Evleri ve Sokakları

 

 

Şirince başlı başına gezilip görülmesi gereken eşsiz bir belde olduğu için köyün her yerini karış karış gezip, Şirince’nin beyaz sıvalı iki katlı evlerinin arasından uzanan sevimli sokaklarda yürüyüp, kırmızı kiremitli bu şirin evleri fotoğraflayabilirsin.

Şirince

St. John Baptist Kilisesi

 

 

 300 yıllık tarihiyle Şirince’nin görülmesi gereken tarihi yapılarından olan kilisenin içinde gezip, bahçesinden mükemmel manzarayı seyredebilirsin. Dilersen kilisenin içindeki dilek havuzuna para atıp, dilek tutanlar kervanına katılabilirsin. 

 

Şirince

Hodri Meydan Kulesi

 

 

 Şirince’nin manzarasını ayaklarının altına serecek Hodri Meydan Kulesi, 12 metre yüksekliğiyle Şirince’nin en yüksek yerlerinden biri ve muhteşem bir seyir noktası.  

 

Şirince

Nesin Matematik Köyü

 

 

 Şirince’nin Türkiye çapında tanınır olmasında büyük paya sahip olan Nesin Matematik Köyü de Şirince’de yer alıyor. Matematik Profesörü Ali Nesin tarafından kurulan, her yaz Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli ve başarılı öğrencilerin katıldığı matematik, felsefe ve sanat kamplarına ev sahipliği yapıyor. Kamp süresince köyün işlerini de imece usulü ile yapan gençler, hem derslere katılıp hem de sosyalleşme imkanı buluyor. 

 

Şirince

Tiyatro Medresesi

 

 

 Profesyonel ve amatör tiyatro gruplarının bir araya gelip performanslar sergilediği, çalışmalar, atölyeler ve provalar yaptığı bu özel Tiyatro Medresesi, Şirince’nin sanatla yoğrulan bir diğer adresi.

Şirince'de ne yenir ?

<p>Gözleme</p>

Gözleme

<p>Serpme Kahvaltı</p>

Serpme Kahvaltı

<p>Mantı</p>

Mantı

<p>Üzüm</p>

Üzüm

<p>Mürver Şurubu</p>

Mürver Şurubu

Canlı Destek Al Bizi Ara İletişim Formu
Odamax Fast Support