Kartepe Otelleri

Çok Rezerve Edilen Kartepe Otelleri

En Ucuz Kartepe Otelleri

Kartepe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

301 km²

Nüfusu

118066

Telefon Kodu

0262

En Sakin Sezon

Nisan-Kasım

En Yoğun Sezon

Aralık-Mart

Kartepe Deneyimleri

Kartepe

Kartepe Kayak Merkezi

 

 

İstanbul’a yalnızca 1 saatlik uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi, kış mevsiminde günübirlik de olsa kayak deneyimi ile eğlenmek isteyenlerin popüler adreslerinden biri… Araçla 20 dakikada ulaşabileceğin zirvede tek bir tesis bulunuyor. Tek ski pass ile merkezdeki her seviyeden piste giriş yapabilirsin.

Kartepe

Kuzu Yaylası

 

 

 Kocaeli’deki en güzel mesire yerlerinden biri olan Kuzu Yaylası, Maşukiye sınırları içerisinde bulunuyor. Piknik denilince de bu bölgede ilk akla gelen yerlerden olan yayla, oksijen deposu doğası ve yürüyüş için elverişli atmosferi ile seni bekliyor.

Kartepe

Ormanya

 

 

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve Avrupa’nın en büyük doğal yaşam Parkı olarak anılan Ormanya’da Kartepe’de görülecek yerler arasında… 2000 dönüm üzerine kurulu parkta 66 türde yaklaşık 750 hayvan yaşıyor. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği parkta; vahşi yaşam alanı, yürüyüş parkurları, mesire alanı, çadır kampı ve karavan alanı gibi bölümler mevcut.
 

Kartepe

Aygır Deresi

 

 

Kartepe’den gelen su kaynaklarının Sapanca’ya döküldüğü yerde bulunan Aygır Deresi, şelaleleri ile ziyaretçilerine adeta doğal bir görsel şölen sunuyor. Dere kenarında su sesi eşliğinde dinlenebilir ya da eşsiz fotoğraflar çekebilirsin.

Soğuksu Piknik Alanı: İsmini Maşukiye Suyu ya da Soğuk Su olarak bilinen sudan alan mesire yeri, yeşille mavinin buluştuğu şahane bir doğal güzelliğe sahip. Yıllanmış ağaçlarla çevrili olan mesire yerinde keyifli bir piknik molası verebilirsin.

 

Kartepe

Eşme

 

 

Sadece bu bölgede yetişen ayvası ile de meşhur olan Eşme, meyve ağaçları ile çevrili oluşu ile lezzet dolu bir piknik için ideal bir adres.

Kartepe

Tökeli İmre Anıtı

 

Anıtın anısına inşa edildiği Tökeli İmre eski bir Macar Kralı. Avusturya ile yapılan savaşın ardından eşi Iliona Zrinyi ile birlikte 1701 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na sığınan ve Kartepe'de yaşamaya başlayan Tökeli İmre, dört sene sonra hayatını kaybediyor. Bunun üzerine inşa edilen Tökeli İmre Anıtı da Macaristan ile Türkiye arasındaki kardeşliği simgeliyor.

 

Kartepe

Hikmetiye Camii

 

 

Kartepe ilçesinin Derbent beldesinde bulunan ve 1880 yılında II. Abdülhamit'in ölen eşi Habibe Hanım'ın anısına yaptırılan cami, Kartepe’de görebileceğin tarihi eserler arasında yer alıyor.

 

Kartepe'de ne yenir ?

<p>Sucuk Ekmek</p>

Sucuk Ekmek

<p>Serpme Köy Kahvaltısı</p>

Serpme Köy Kahvaltısı

<p>Eşme Ayvası</p>

Eşme Ayvası

<p>Kocayemiş</p>

Kocayemiş

<p>Kiremitte Alabalık</p>

Kiremitte Alabalık

Kış aylarında kayak turizminin en önemli merkezlerinden Kartepe Kayak Merkezi ile öne çıkan Kartepe, diğer aylarda ise tarihi ve doğal güzellikleriyle seni bekliyor. 

 

 

Kartepe’de Konaklama

 


Kartepe Zirve: Kartepe’ye kayak yapmak için gideceksen Zirve denilen bölgeyi tercih edebilirsin. Gün boyu kayak yaptıktan sonra vakit kaybetmeden dinlenmek için Zirve’de konaklamayı tercih edebilirsin. 

Maşukiye: Kartepe’nin eteklerinde konumlanan Maşukiye’de bu bölgede konaklama yapabileceğin ideal adreslerden… Yemyeşil doğası, restoranları ve sıcak atmosferi ile bu sevimli köy, Kartepe seyahatine bambaşka bir renk katacak 

Sapanca: Doğal cennet Sapanca da Kartepe’ye 16 km uzaklıkta oluşu ile Kartepe ziyaretçilerinin konaklama için tercih ettiği bölgelerden… Sapanca Gölü kıyısında huzurlu bir atmosferde konaklamak, Kartepe’yi görmeye ek olarak trekking, bisiklet, kano, gibi açık hava sporları ile ilgilenmek istersen burayı tercih edebilirsin.

 


Kartepe’nin Neyi Meşhur?

 

 

Kartepe Kayak Merkezi: İstanbul’a yalnızca 1 saatlik uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi, kış mevsiminde günübirlik de olsa kayak deneyimi ile eğlenmek isteyenlerin popüler adreslerinden biri… Araçla 20 dakikada ulaşabileceğin zirvede tek bir tesis bulunuyor. Tek ski pass ile merkezdeki her seviyeden piste giriş yapabilirsin.

Sucuk Ekmek: Sucuk ekmek her yere özgü olabilecek bir lezzet olsa da Kartepe ile özdeşleşmiş demek çok da yanlış olmaz. Kartepe’ye giderken yol kenarlarında bile rastlayabileceğin bu lezzet, özellikle kışın soğuk havası ile acıkınca, eşi benzeri olmayan bir lezzete dönüştüğünden, bir Kartepe geleneğine dönüşmüş.

 

 

Kartepe’de Yapılacak Aktiviteler

 Kayak: Kartepe Kayak Merkezi'nde her seviyeye uygun pistler var. Eğer üst seviye bir kayakçıysan Kartepe telesiyeji tam sana göre. Aynı telesiyej ile daha alt seviye pistlere de ulaşabilirsin. Geyikalanı'nda sadece kolay-orta, Karlıtepe'de sadece orta, Kadıkonağı'nda ise çok kolay seviyede pistler seni bekliyor.

Köy Kahvaltısı: Kartepe’nin tertemiz havası eşliğinde, güne muhteşem bir köy kahvaltısı ile başlayabilirsin. Mıhlamadan, yöreye özgü kestane reçeline uzanan zengin lezzetler ve büyülü Kartepe manzarası ile sabah keyfi yapabilirsin. 

Maşukiye Turu: Kestane, çam ve meşe ağaçları ile çevrelenmiş, yemyeşil bir ormanda, bol oksijen eşliğinde yürüyüş yapmak ister misin? Maşukiye bu aktivite için biçilmiş kaftan. Kartepe’ye 16 km mesafedeki Maşukiye’nin sıcak köy atmosferinde, doğa ile baş başa olmanın tadını çıkarabilirsin.

Yamaç paraşütü: Açık hava sporları için eşsiz bir lokasyon olan Kartepe’ye gidince, adrenalin dolu bir deneyim yaşamak istersen, ilçeye 11 km mesafedeki Eğreltidüzü Yaylası, Samanlı Dağları’nda, yamaç paraşütü yapabilirsin.

 

 

Kartepe’nin Tarihi

 


Kartepe tarih boyunca Hititler, Frigler, Persler, Yunanlar, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı gibi daha pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgede bulunuyor. Eski Yunan’da ve Romalılar döneminde bu bölgeye Bitinya adı veriliyormuş. Bölgeye 1925 yılında nüfus mübadelesi ile Yunanlılar yerleşmiş. Daha sonraki süreçte başta Karadeniz’den olmak üzere farklı yerlerden göç alan bölge, 1970’li yıllarda belediye statüsüne geçmiş.

 

 

Kartepe Otelleri

 

 

Körfezi manzaralı otellerde konaklayabileceğin gibi dilersen Kartepe'nin bembeyaz kar manzarasını seyredebileceğin tesislerde de kalabilirsin. Maşukiye tarafında ise daha çok butik otel tarzındaki tesisler seni bekliyor. Kartepe İstanbul'un yanı başında olduğu için yılın her döneminde özellikle hafta sonları otellerde doluluk oranı çok yüksek. Ayrıca yılbaşı ve yarı yıl tatili gibi dönemlerde son dakika yer bulman neredeyse imkansız. Bu yüzden Kartepe otellerinde konforlu ve uygun fiyatlı konaklamak istiyorsan erken rezervasyon yaptırman büyük önem taşıyor.

 

Kartepe Bölgeleri

Canlı Destek Al İletişim Formu
Odamax Fast Support