Kadıköy Otelleri

Çok Rezerve Edilen Kadıköy Otelleri

En Ucuz Kadıköy Otelleri

Kadıköy Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

25,20 km2

Nüfusu

482.713

Telefon Kodu

0216

En Sakin Sezon

Ocak-Ocak

En Yoğun Sezon

Ocak-Aralık

Kadıköy Deneyimleri

Kadıköy

Bahariye Caddesi

 

 

Süreyya Operası’nın ve daha birçok görülmesi gereken yerin bulunduğu Bahariye Caddesi, Kadıköy’ün gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Sadece yayalara açık olan bu caddenin ortasından da Nostaljik Tramvay geçiyor.

Kadıköy

Bağdat Caddesi

 

 

 Kadıköy ile özdeşleşmiş olan Bağdat Caddesi, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en iyi alışveriş caddeleri arasında bulunuyor. Kadıköy gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken bu cadde, kafeleriyle de ilgi görüyor.

Kadıköy

Barlar Sokağı

 

 

 Asıl adı Kadife Sokak olan Barlar Sokağı, Kadıköy’de uğranması gereken yerler arasında bulunuyor. Burada, hemen her mekânda canlı müzik dinleyebilir ve sevdiklerinle keyifli vakit geçirebilirsin.

Kadıköy'de ne yenir ?

<p>Balık</p>

Balık

<p>Kahvaltı</p>

Kahvaltı

<p>Kokoreç</p>

Kokoreç

<p>Pizza</p>

Pizza

<p>Kebap</p>

Kebap

<p>Ciğer</p>

Ciğer

<p>Lahmacun</p>

Lahmacun

İstanbul’un önemli buluşma noktalarından biri olarak ilgi gören Kadıköy, sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile Anadolu Yakası’nın en fazla ziyaret edilen ilçeleri arasında bulunuyor. İstanbul Boğazı’nın güney ucunda bulunan Kadıköy kültürüyle, Moda ise muhteşem manzarasıyla ilgi görüyor.

 

 

Kadıköy’ün Nesi Meşhur?

 

 

 • Boğa Heykeli: Boğa Heykeli denince akla direkt Kadıköy geliyor. Yediden yetmişe herkesin Kadıköy’de buluşma noktası olan Boğa Heykeli’nin, yapım tarihi çok eskiye dayansa da Kadıköy’le tanışması yakın tarihi işaret ediyor. Yapımının üzerinden 123 yıl geçtikten sonra, 1987 yılında, Altıyol’un Boğa Heykeli’ne ev sahipliği yapmaya başladığı biliniyor. İstanbul’a gelişi ve dolaştığı mekânlar ile baş döndürücü bir yolculuğa sahip olan bu heykel, en sonunda Kadıköy’de bir buluşma ve tarif noktası olarak yerini almış oluyor.
 • Süreyya Opera Binası: Kadıköy’ün en tarihi yerlerden biri olan Süreyya Opera Binası, aynı zamanda çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak biliniyor. Süreyya İlmen Paşa’nın 1924’te yaptırdığı bilinen bina, günümüzde de oldukça dikkat çekiyor.
 • Barış Manço Evi: Barış Manço’nun İstanbul’da çalışmalarını yaptığı yer olan bu ev, 7’den 70’e herkesin sevgilisi olan Barış Manço’nun ölümsüz eserleri ile günümüzde popülerliğini korumaya devam ediyor.
 • Caddebostan Kültür Merkezi: Anadolu Yakası’nın önemli kültür merkezlerinden olan Cadde Bostan Kültür Merkezi, İki ayrı konferans salonu ile dikkat çekiyor. Kültür merkezinin büyük salonu 655, küçük salonu ise 126 seyirci ağırlayabiliyor. 

 

 

Kadıköy’de Konaklama

 

 

 • Kadıköy İlçe Merkezi: Alışveriş, yeme içme, gece hayatı, kültür ve eğlence olanaklarıyla Anadolu Yakası’nın en merkezi yerlerinden biri olan Kadıköy, özgün ve yenilikçi mekânları ile dikkat çekiyor. Merkezindeki konaklama alternatifleri ile ön plana çıkan semt, her yere rahatlıkla ulaşabileceğin bir tatil imkânı sunuyor.

 

 

Kadıköy’de Alışveriş

 

 

 • Kadıköy Salı Pazarı: İstanbul’un en eski pazarlarından biri olan Kadıköy Salı Pazarı, alışveriş ve nostaljiyi bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir alternatif sunuyor. Tarihi çok eskiye dayanan pazar, geçmişte yalnızca pazar olarak değil ip cambazlarının gösteri yaptığı ve insanların mesire alanı olarak kullandığı bir yer olarak biliniyor. Şu an Fikirtepe taraflarında bulunan pazar, Kadıköy’de alışveriş için mutlaka gidilmesi gereken bir yer. 
 • Akmar Pasajı: Eski zamanlarda kafe ve müzik marketlere ev sahipliği yapan Akmar Pasajı’nda, çoğunlukla ders kitapları satılıyor. Pasajda, pek çok eski kitapları bulabileceğin sahaflar da mevcut.

 

 

Kadıköy Cami ve Kiliseleri

 

 

 • Osman Ağa Camii: Babüssaade Ağası Osman Ağa tarafından inşa edilmiş olan Osman Ağa Camii, 1612 yılında yaptırıldığı biliniyor. Mimarı belli olmayan cami, ahşap yapısı ile dikkat çekiyor. 1811’de II. Mahmut tarafından yenilenen caminin, 1878’de ise çıkan yangında tamamen yandığı biliniyor. Daha sonraları ise Kadıköy’de bulunan caminin, tekrar inşa edildiği biliniyor.
 • Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi: Kadıköy’de gezilecek yerler arasında bulunan ve önemli tarihi bir yeri olan Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi bulunuyor. 17. yüzyılda inşa edildiği bilinen bu kilise, görkemli mimarisiyle göz kamaştırıyor.
 • Aya Triada Kilisesi: İstanbul’un tarihi yerleri arasında önemli bir yere sahip olan Aya Triada Kilisesi, Caferağa Hacı Şükrü Sokak’ta yer alıyor. 1902 yılında inşa edildiği bilinen kilise, etkileyici kubbesi ile dikkat çekiyor. 

 

 

Kadıköy Müzeleri

 

 

 • Fenerbahçe Müzesi: Kadıköy denince akla gelenlerden biri de Fenerbahçe oluyor. 110 yıllık geçmişi ile semtin spor oluşumlarından olan müze, 6 Mart 2018’den bu yana hizmet veriyor. Burada, Fenerbahçe’nin tarihine ve başarılarına ait kupa ve birçok eşya sergileniyor.
 • Kazım Karabekir Paşa Müzesi: Kazım Karabekir Paşa’nın hayatının bir bölümünü geçirdiği bu evin tarihi 1800’lü yıllara dayanıyor. Dört katlı ahşap binanın, Antepli Münif Tahir Paşa tarafından, İtalyan mimar ve heykeltıraş Rozette’a yaptırıldığı biliniyor. I. Dünya Savaşı sırasında hastane olarak kullanılan bina, sonrasında bir ara okul olarak hizmet vermiş ve günümüzde de müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.
 • Oyuncak Müzesi: 300 yıllık tarihi oyuncakların da sergilendiği bu müze, Göztepe’de yer alıyor. 23 Nisan 2005 yılında Sunay Akın tarafından yaptırılan müze, oyuncak müzesi olma özelliğini taşıyor. Ailece ya da sevdiklerinle gidebileceğin bu müzede, yaklaşık 4 bin oyuncak bulunuyor.

 

 

Kadıköy’ün Tarihi Güzellikleri

 

 

 • Haydarpaşa Garı: Kadıköy’ün ve İstanbul’un simgelerinden biri olan Haydarpaşa Garı’nın, 1908’de inşa edildiği biliniyor. İstanbul Boğazı’na karşı heybetli görüntüsü ile dimdik duran Haydarpaşa Garı, Kadıköy’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasına adını yazdırıyor.
 • Fenerbahçe Feneri: 1562’nin Mart ayında Kanuni Sultan Süleyman’ın, Üsküdar Kadısı’na verdiği fermanıyla yaptırıldığı bilinen fener, Osmanlı Devleti’nin inşa ettiği ilk fener olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Fenerbahçe Feneri, günümüzde pek çok ziyaretçi ağırlıyor.
 • Tarihi Moda İskelesi: Üç tarafı da deniz gören bir yer: Tarihi Moda İskelesi! Burada; martıların sesleri eşliğinde çayını yudumlayabilir ya da güne enfes bir kahvaltı ile başlayabilirsin. Moda’nın en güzle yerlerinden biri olan Tarihi Moda İskelesi, İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkarmana imkân sunuyor.

 

 

Kadıköy’ün Doğal Güzellikleri

 

 

 • Caddebostan Plajı: Eğer sıcak bir yaz gününde yolun Kadıköy’e düştüyse, serinlemek için Caddebostan Plajı tam da sana göre bir yer! Geçmişte bir süre halkın kullanımına kapalı olan plaj, şimdilerde ise serinlemek isteyenlerle dolup taşıyor.

 

 

Kadıköy’ün Parkları 

 

 

 • Moda Parkı: Şair Nefi Sokağı’nı takip ederek ulaşabileceğin Moda Parkı’nda, seni çok güzle bir yürüyüş yolu karşılıyor. Bu park, çimlere oturmuş denize karşı gitar çalan gençler, basketbol potaları, çocuk parkları ile çok hareketli ve neşeli bir atmosfer sunuyor.
 • Kalamış Parkı: Adına şarkılar yazılan Kalamış Parkı, günümüzde bölge halkının dinlenmek ve spor yapmak için uğradığı bir yer.
 • Yoğurtçu Parkı: 30.000 km2’den fazla kullanım alanı bulunan Yoğurtçu Parkı’nın, 15.000 km2’sini ise yeşil alan kapladığı biliniyor. 400 m2’yi kapsayan beş farklı bölümünde çocuk oyun alanı olan parkın, 2010’da yapılan bir protokolle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköy Belediyesi’ne devredildiği biliniyor.
 • Fenerbahçe Parkı: Kalamış Marina’nın yanı başında konumlanan Fenerbahçe Parkı, adını 1562 tarihinde inşa edilen fenerden alıyor. Yat limanının yapılmasından sonra karadan ayrılan bölge, yaya ve araç köprüsüyle karaya, Fenerbahçe Burnu’na, bağlanmış durumda. Doğu Roma İmparatoru Iustinianus’un eşi Theodora’ya ait bir sarayın kalıntılarına en sahipliği yapan park, Fenerbahçe Spor Kulübü Faruk Ilgaz Tesisleri’ne de komşu.
 • Selami Çeşme Özgürlük Parkı: İstanbul’da nefes alacak bir yer arıyorsan, Selamiçeşme Özgürlük Parkı senin için ideal bir yer. Her yaş grubundan insanı ağırlayan park, şehrin gürültüsünden biraz uzaklaşıp, kafa dinlemen ve yeşilin her tonuyla kucaklaşman için olanak sağlıyor.

 

 

Kadıköy’ün Tarihi

 

 

Eski adı Kalkedon olarak bilinen Kadıköy’de yerleşimin, karşı kıyıdan daha önce başladığı biliniyor. M.Ö. 3000’den kalma eserler de bunu kanıtlıyor.

Herodot’un yazdıklarına göre; daha sonraları şimdi Tarihi Yarımada olarak bilinen yere yerleşen Yunan koloniciler, Tarihi Yarımada dururken Kadıköy’de ancak körlerin yaşayacağını düşünüyor. Bunun üzerine de buraya Körler Ülkesi anlamında Caecorum adı veriliyor. Daha sonraları ise bu isim Kalkedon’a dönüşüyor.

Kadıköy’ün; Fatih Sultan Mehmet’in Tarihi Yarımada’yı fethinden çok önce, Orhan Gazi tarafından Osmanlı topraklarına katıldığı ve Üsküdar’a bağlı yönetildiği söyleniyor. Geçen zamanla birlikte Fatih Sultan Mehmet buranın yönetimini Kadı Hızır Bey’e veriyor ve Kadıköy şimdiki adını alıyor.

 

 

Kadıköy Otel Fiyatları

 

 

Kadıköy otel fiyatları, Odamax.com’un özel fırsatları ile birbirinden güzel seçeneklerle karşına çıkıyor. Kadıköy’de; oda-kahvaltı, yarım ya da tam pansiyon gibi farklı alternatifler bulabilirsin. Kadıköy otel fiyatları, seçtiğin otelin bulunduğu konuma, yıldız sayısına, hizmetlerine göre farklılık gösterebiliyor. Eğer iş seyahatine çıkıyorsan, konferans salonlarının ve toplantı odalarının yer aldığı otellerde konaklayabilir ve iş gezisinde bütçene uygun otel bulabilirsin. Eğer ki Kadıköy’e turistik bir gezi için geliyorsan, her bütçeye uygun Kadıköy otelleri ile seyahatini planlayabilirsin. Dünya kadar otel arasından kolayca seçim yapabilmek için gir hemen Odamax.com’a, ücretsiz iptal imkânı ve otelde ödeme kolaylığı ile odanı seç! Üstelik Odamax.com’a üye girişi yaparak, üyelere özel fırsatlardan da yararlanabilirsin.

Kadıköy Bölgeleri

Canlı Destek Al İletişim Formu
Odamax Fast Support