İzmit Otelleri

Çok Rezerve Edilen İzmit Otelleri

En Ucuz İzmit Otelleri

İzmit Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

58,04 km²

Nüfusu

363.416

Telefon Kodu

0262

En Sakin Sezon

Ekim-Mart

En Yoğun Sezon

Nisan-Eylül

İzmit Deneyimleri

İzmit

Ormanya

 

 

İlçenin merkezine 20 km uzaklıktaki Uzuntarla Tabiat Parkı Ormanya sanaadeta bir masal atmosferi sunuyor. Yüzüklerin Efendisi’nden ilham alan hobit evleri ile ormanın eşsiz güzelliğini buluşturan park alanında piknik yapabilir, bu masalsı ve rengarenk ortamda keyifle vakit geçirebilirsin.

İzmit

Saat Kulesi

 

 

Neoklasik tarzda inşa edilmiş ve Sultan 2. Abdülhamit’in tuğrasını taşıyan Saat Kulesi, İzmit’in simgeleri arasında yer alıyor ve İzmit’te gezilecek yerlerin başında geliyor. Bu görkemli yapıyı ziyaret ettiğinde altında bulunan kafede muhteşem bir körfez manzarasına karşı çayını yudumlayabilirsin.

İzmit

Kasr-ı Hümayun Sarayı

 

 

Sultan Abdülaziz’in Av Köşkü olarak da anılan Kasr-ı Hümayun Sarayı, İstanbul dışında yaptırılan ilk saray olma özelliğiyle öne çıkıyor. Kentteki Osmanlı döneminden kalma yapılar arasında önemli bir yeri olan sarayda geçmişe doğru keyifli bir yolculuğa çıkabilirsin.

 

İzmit

Selim Sırrı Paşa Konağı

 

 

 1892 yılında yaptırılmış. Zarif mimarisiyle dikkat çeken konak ahşap detayları ve Fransa’dan getirtilen yer döşemeleri ile gezilecek yerlerin başında geliyor.
 

İzmit

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

 

 

 İzmit merkezdeki eski gar alanının içindeki Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde Paleolitik, Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergileniyor. İzmit’in eski çağlardan günümüze uzanan tarihine dair detaylı bilgi almak için oldukça etkileyici bir deneyim vadeden bu müzeyi mutlaka gezmelisin. 
 

İzmit

Gayret Gemi Müzesi

 

 

 1946 denize açılıp Kore ve Vietnam Savaşları’na katıldıktan sonra İzmit sularında demirleyen bir geminin müzeye ve sanat galerisine dönüştürülmesiyle şu andaki halini alan Gayret Gemi Müzesi, İzmit’te mutlaka görmen gereken yerlerin başında geliyor. Bir savaş gemisinin, top ve silah sistemlerini, mutfağını görmek güzel bir deneyim. Aynı zamanda içinde bulunan kafelerden birinde kahveni içerken masmavi suları seyre dalabilirsin. 

 

İzmit

Seka Park

 

 

 İzmit’e gelip de Seka Park’a uğramadan dönmek olmaz. Deniz kıyısında yeşillikler içinde istersen yürüyüş yapabilir istersen de uygun fiyatı ile oldukça cezbedici olan bisiklet veya ginger kiralayabilirsin. Oyun ve spor alanlarının bulunduğu, çeşitli konser ve etkinliklerin düzenlendiği bu geniş alana yayılmış parkta çeşitli restoran ve kafetaryalar da bulunuyor.
 

İzmit

Marina

 

 

 Bir akşamını muhakkak Seka Park’ın devamında yer alan Marina’daki balıkçı teknelerine ayırmanı tavsiye ediyoruz, dalgalar arasında çalgıcıların eşlik ettiği akşam yemeği seni mest edecek.

İzmit'de ne yenir ?

<p>Cızlama</p>

Cızlama

<p>Hoşmerim</p>

Hoşmerim

<p>Pişmaniye</p>

Pişmaniye

<p>İzmit Simidi</p>

İzmit Simidi

<p>Dartı</p>

Dartı

<p>Mancarlı Pide</p>

Mancarlı Pide

Canlı Destek Al Bizi Ara İletişim Formu
Odamax Fast Support