Daha iyi bir deneyim için,
Odamax Uygulamasını indirin!

Fethiye Kayaköy'de Geniş Bahçeli, Özel Havuzlu, Şık Balayı Villası - AWZ 696 10638

Muğla / Türkiye

Seçtiğiniz tarihler için müsait oda yok. Lütfen farklı tarihler seçerek tekrar arama yapın.

Tarih Seç

Genel Bilgi

5 Gece altı konaklamalarda girişte nakit olarak ₺2.500 temizlik ücreti bulunmaktadır.Kayaköy'ün, 11. yy'da Likya Karmylassos kenti üzerinde Levissi ismiyle kurulduğu anlatılır. Ova manzarasına bakan, birbirine saygılı ve doğal zemine uygun şekilde inşa edilmiş yüzlerce Evin bulunduğu bu tarihi bölgede yer alan villamız, ayrıca bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. 1923 yılında gerçekleştirilen mübadele öncesinde, Levissi'nin tahincisi Vasil'in yaşadığı yerdir aslında. Evin üst katında kendisi yaşarken alt kısmında tahinlerini satmaktaydı. Halihazırda evin zemin katında görebileceğiniz iki adet kapı, bölge halkının, Vasil'den tahin almak için kullandığı kapılardı. Mübadelenin ardından Vasil evini terk etti ve Selanik yakınlarında bulunan "Neomakri" yani "Yeni Fethiye" adlı bölgeye göç etti. Evi ise Ömer dedeye kaldı. Ömer dede ise Vasil'in evinde 50 yıl daha yaşadı ve ardından evin bahçesinde yaptırdığı yeni evinde yaşamaya devam etti. Tarihi ve restore edilmiş bir ev olduğundan mevcut hali korunarak iç kullanım alanları planlanmıştır. Zemin katta 1 mutfak, 1 yemek alanı , 1wc ve yaşam alanı mevcuttur. Üst katta 2 yatak odası olup her yatak odasının banyosu içerisindedir. Yine üst katta yer alan geniş terası en keyif alacağınız mekandır.1 çift kişilik 2 tek kişilik yatak olan evimizde toplam konaklama kapasitesi 4 kişidir. Yatak odaları klimalıdır.Havuz ve bahçe etrafı ahşap paravanla kapatılmış olup eve ait özel bir alan yaratılmıştır.


5 Gece altı konaklamalarda girişte nakit olarak ₺2.500 temizlik ücreti bulunmaktadır.
Kayaköy'ün, 11. yy'da Likya Karmylassos kenti üzerinde Levissi ismiyle kurulduğu anlatılır. Ova manzarasına bakan, birbirine saygılı ve doğal zemine uygun şekilde inşa edilmiş yüzlerce Evin bulunduğu bu tarihi bölgede yer alan villamız, ayrıca bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. 
1923 yılında gerçekleştirilen mübadele öncesinde, Levissi'nin tahincisi Vasil'in yaşadığı yerdir aslında. Evin üst katında kendisi yaşarken alt kısmında tahinlerini satmaktaydı. Halihazırda evin zemin katında görebileceğiniz iki adet kapı, bölge halkının, Vasil'den tahin almak için kullandığı kapılardı. 
Mübadelenin ardından Vasil evini terk etti ve Selanik yakınlarında bulunan "Neomakri" yani "Yeni Fethiye" adlı bölgeye göç etti. Evi ise Ömer dedeye kaldı. Ömer dede ise Vasil'in evinde 50 yıl daha yaşadı ve ardından evin bahçesinde yaptırdığı yeni evinde yaşamaya devam etti. 
Tarihi ve restore edilmiş bir ev olduğundan mevcut hali korunarak iç kullanım alanları planlanmıştır. Zemin katta 1 mutfak, 1 yemek alanı , 1wc ve yaşam alanı mevcuttur. Üst katta 2 yatak odası olup her yatak odasının banyosu içerisindedir. Yine üst katta yer alan geniş terası en keyif alacağınız mekandır.
1 çift kişilik 2 tek kişilik yatak olan evimizde toplam konaklama kapasitesi 4 kişidir. Yatak odaları klimalıdır.
Havuz ve bahçe etrafı ahşap paravanla kapatılmış olup eve ait özel bir alan yaratılmıştır.
Fiyatlara; konaklama vergisi hariç, diğer vergiler dahildir.
Ücretsiz konaklayan misafirlerimiz için ilave yatak hizmeti garantisi verilememektedir.

Çevredekiler

Ortaca Belediyesi Dalyan Mahallesi Kültür Ve Sanat Merkezi 72.05 km
İskenderin İsli Mağarası 38.2 km

Tarihi Yerler

Karmylassos Antik Kenti ( Levissi Antik Kenti ) 660 m
Pınara Ören Yeri 55.97 km

Ulaşım

Muğla Dalaman Havalimanı 63.67 km
Denizli Çardak Havalimanı 270.95 km

Tesis Olanakları

Tesis Olanakları
 • Özel Havuz
 • Su Isıtıcısı
 • Klima
 • Çocuk Karyolası
 • Mikrodalga Fırın
 • Barbekü
 • Bulaşık Makinesi
 • Dış Alan Mobilyası
 • Tost Makinesi
 • Daha Fazla Göster (+8)
Plaj
 • Şezlong
Özellikler
 • Bahçe
 • Otopark
Canlı Destek Al İletişim Formu
Odamax Fast Support