Afyonkarahisar Şehir Merkezi Otelleri

Çok Rezerve Edilen Afyonkarahisar Şehir Merkezi Otelleri

En Ucuz Afyonkarahisar Şehir Merkezi Otelleri

Afyonkarahisar Şehir Merkezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Ölçümü

14.772 km2

Nüfusu

729.483

Telefon Kodu

272

En Sakin Sezon

Temmuz-Ağustos

En Yoğun Sezon

Nisan-Mayıs

Afyonkarahisar Şehir Merkezi Deneyimleri

Afyonkarahisar Şehir Merkezi

Afyon Arkeoloji Müzesi

 

Müzede, Tunç Çağı’ndan başlayarak 5000 yıllık şehrin tarihini yansıtan her çeşit eser, dokuz kapalı salon ve bahçedeki açık teşhirde sergileniyor. 

Afyonkarahisar Şehir Merkezi

Zafer Müzesi 

 

Müze, Başkomutan Meydan Muharebesi’nin taarruz emrinin verildiği binada hizmet veriyor. İki katlı olan müze, 10 oda, 1 toplantı salonu ve sahnesi, 9 oda ve sergi salonundan oluşuyor.

Afyonkarahisar Şehir Merkezi

Bolvadin Belediye Müzesi

 

Diğer adı Bolvadin Yanık Kışla Müzesi olan binada, geçmişi Tunç Çağı’na kadar uzanan Bolvadin çevre köylerinden toplanmış 848 eser sergileniyor.

Afyonkarahisar Şehir Merkezi

İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi

 

Türkiye’nin en büyük müzesi olma özelliğini taşıyan müze, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı içinde hizmet veriyor.

Afyonkarahisar Şehir Merkezi'de ne yenir ?

<p>Afyon Kaymağı</p>

Afyon Kaymağı

<p>Afyon Keşkek</p>

Afyon Keşkek

<p>Afyon Özbek Pilavı</p>

Afyon Özbek Pilavı

<p>Afyon Sucuğu</p>

Afyon Sucuğu

<p>Paçık</p>

Paçık

<p>Çullama</p>

Çullama

<p>Zürbiye</p>

Zürbiye

<p>Ağzı Açık</p>

Ağzı Açık

<p>İlibada Sarması</p>

İlibada Sarması

<p>Göce Köftesi</p>

Göce Köftesi

<p>Yanı yarma</p>

Yanı yarma

<p>Haşhaş Tatlısı</p>

Haşhaş Tatlısı

<p>Bükme</p>

Bükme

<p>Haşhaşlı Pide</p>

Haşhaşlı Pide

Afyonkarahisar’da Konaklama

 

 

Afyonkarahisar Şehri Merkezi: Termal turizmin önemli merkezlerinden olan şehir, hem merkezinde hem de termal bölgelerinde keyifli bir konaklama imkanı sunuyor. 4-5 yıldızlı kaliteli sunan çok sayıda otelin yanında, kalabalık aileler ve gruplar için daha uygun alternatifler sunan apartlar da bulunuyor. Şehir otellerine bakıldığında ise daha çok termal oteller ön plana çıkıyor.

 

 

Afyonkarahisar’da Alışveriş

 

 

 • Mermer eşyalar: Afyon mermeriyle ünlü olduğu için buraya geldiğinde mermerden yapılan satranç takımlarından ve vazolarından almadan dönmemelisin.
 • Haşhaş: Afyon denince akla ilk gelenlerden olan haşhaş, bu şehre gelip alınması gerekenler arasında ilk sırayı oluşturuyor. 
 • Afyon kaymağı ve sucuğu: Afyonkarahisar’a gittiğinde kaymağından ve sucuğundan yemeden ve almadan dönmemelisin. 

 

 

Afyonkarahisar’ın Tarihi

 

 

Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde bulunan Afyonkarahisar, termal turizmiyle dikkat çekiyor. Bölgenin etrafında, ilkçağ uygarlıklarından bu yana pek çok topluluğun inşa ettiği tarihi eserler bulunuyor. Afyon’un ilk sahipleri Hititler olarak biliniyor. Hititlerin ardından sırasıyla; Frikyalılar, Lidyalılar, Romalılar ve Bizanslılar şehirde hakimiyet kurmuş. Son olarak da Selçuklular şehri hakimiyeti altına almış.

 

 

Afyonkarahisar Festivalleri

 

 

 • Marsyas Müzik ve Sanat Festivali: Müziğe ve sanata doyacağın bu festivale katılmak için Afyon’u mayıs ayında ziyaret etmen gerekiyor.
 • Uçurtma Şenliği: Renkli görüntülere sahne olan şenlik, her yıl mayıs ayında düzenleniyor.
 • Hamza Şeyh Dede’yi Anma Festivali: Her yıl mayısın üçüncü haftası gerçekleşen festival, görülmeye değer farklı bir deneyim yaşatıyor.
 • Karaadilli Geleneksel Yağlı Güreşleri: Güreş severleri her yıl mayıs ayında bir araya getiren bu etkinlikte, eğlenceli anlara şahitlik edebilirsin.
 • Hali-Kilim Kültür Sanat Festivali: Her yıl haziran ayında düzenlenen festivalde, yöresel ürünleri görme fırsatı bulabilirsin.
 • Termal Turizm Festivali: Afyon, termal şehri olmasından dolayı dikkat çekiyor. Bu sebeple de her yıl haziran ayında Termal Turizm Festivali düzenleniyor.
 • Bolvadin Geleneksel Kaymak Festivali: Afyon’un meşhur kaymağını duymayan yoktur. Bu kaymağın bir de festivali var ve her yıl ağustos ayının il haftası düzenleniyor.

 

 

Afyonkarahisar Kaplıcaları

 

 

 • Sandıklı Hüdai Kaplıcaları: Sandıklı ilçesinde belediye tarafından işletilen bu kaplıca, Sağlık Bakanlığı onaylı şekilde hizmet veriyor.
 • Gazlıgöl Termal Kaplıcaları: Afyon’un en bilinen kaplıcalarından olan Gazlıgöl Termal Kaplıcaları, Afyon-İhsaniye Karayolu üzerinde yer alıyor.
 • Heybeli Kaplıcası (Kızılkirse): Afyon şehir merkezine 30 kilometre mesafede hizmet veren kaplıca, şehrin bilinen kaplıcaları arasında bulunuyor. 
 • Ömer Kaplıcaları: Tarihi hakkında net bir bilgi bulunmayan kaplıca, eski dönemlerden günümüze kadar gelmeyi başarmış bir yer. 
 • Gecek Kaplıcası: Afyon’un kuzeybatısında şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunan kaplıca, her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

 

 

Afyonkarahisar Otel Fiyatları

 

 

İç Ege Bölgesi’nde yer alan Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin tam ortasında konumlanıyor. Bu sebeple de şehir, kolay bir ulaşıma sahip. Tarihi ve kültürel geçmişi, doğal güzellikleriyle de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Özellikle Kurtuluş Savaşı döneminden büyük izler barındıran ve dünyaca ünlü kaplıcalarıyla şehirde ilgini çekecek pek çok yer bulunuyor. Bunların yanı sıra Afyon'da çeşitli konseptlerde oteller de mevcut. Kendine uygun oteli bulmak için hemen Odamax.com’a gir ve dünya kadar otel arasından odanı kolayca seç. Üstelik ücretsiz iptal imkanı ve otelde ödeme kolaylığı ile… 

 

Afyonkarahisar Şehir Merkezi Bölgeleri

Canlı Destek Al Bizi Ara İletişim Formu
Odamax Fast Support